Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czCena tepla

V brněnských teplárnách se staráme o tepelnou pohodu obyvatel jihomoravské metropole již od roku 1930. Máme rozsáhlé zkušenosti s výrobou a rozvodem tepelné energie, dokážeme reagovat na změnu potřeby v dodávce tepla, jsme schopni navrhnout a zainvestovat řešení, které Vám do budoucna pomůže ušetřit. Naším prvořadým cílem je poskytovat Brňanům spolehlivé a cenově dostupné teplo.

Cenu tepla jsme nezvýšili už od roku 2012, i když některé jiné teplárny zdražovaly. V lednu 2017 jsme navíc o 5 % zlevnili. A to přesto, že brněnské teplárny využívají jako primární palivo zemní plyn. Ten se sice do ceny tepla promítá formou vyšších nákladů, než například hojně využívané uhlí, na druhé straně znamená minimální zátěž pro životní prostředí. Naučili jsme se ho strategicky nakupovat tak, abychom u toho vlastně šetřili. Významný podíl na stabilizaci ceny tepla má také řada dlouhodobých opatření zvyšující efektivitu výroby, zlepšení distribuce tepla a výrazné snížení provozních nákladů společnosti.

 

VÝVOJ PRODEJNÍ CENY TEPLA V BRNĚ

(2012-2018; Kč bez DPH / GJ)

 


Ceník tepelné energie platný od 1.1.2020

CENA TEPLA
Kč/GJ bez DPH (Kč/GJ vč. DPH)
PRIMÁRNÍ PŘIPOJENÍ    
- dodávky měřené na výstupu z primární sítě 485,00  (533,50)
SEKUNDÁRNÍ PŘIPOJENÍ    
- dodávky měřené na centrální VS / centrální PK * 556,30  (639,75)
- dodávky měřené na patě domu 577,00  (634,70)

* VS = výměníkové stanice, PK = plynové kotelny
V případě dodání teplé vody, která je  centrálně připravována ve VS a PK,  je uplatňováno DPH ve výši 15 %
Pro všechny ostatní případy je uplatňována sazba DPH ve výši 10 %.


Teplo bez starostí

Cena za teplo z brněnských tepláren je cenou komplexní, to znamená, že obsahuje veškeré skutečné náklady na výrobu 1 GJ tepla. Na první pohled tak může být sice vyšší než cena, kterou uvádějí nabídky některých prodejců a výrobců alternativních tepelných zdrojů (např. tepelných čerpadel), jde ovšem jen o zdánlivý rozdíl. Tyto deklarované ceny často zahrnují pouze část skutečných provozních nákladů, a to zpravidla jen ty na elektrickou energii nutnou na provoz vlastního zařízení. Oproti tomu neobsahují např.:

Všem, kteří uvažují o změně způsobu vytápění, doporučujeme, aby si vždy prověřili všechny náklady, které budou muset za provoz tepelného zdroje skutečně ročně vynaložit, a zvážili, zda se jim tato změna vyplatí. Mýty, že cena „centrálního“ tepla je příliš vysoká a „alternativní“ vždy znamená levnější, jsou totiž postaveny na neúplných nákladech za teplo, uváděných některými prodejci a výrobci alternativních zdrojů tepla, kteří se orientují na zákazníky odebírající teplo ze soustavy centrálního zásobování teplem.

* VS = výměníkové stanice, PK = plynové kotelny

V případě dodání teplé vody, která je  centrálně připravována ve VS a PK,  je uplatňováno DPH ve výši 15 %

Pro všechny ostatní případy je uplatňována sazba DPH ve výši 10 %.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace