Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Fungující technologie jako základ efektivního využití tepla

26. 02. 2015

S rostoucím tlakem na úspory energií sílí také potřeba zvyšování účinnosti všech technologií a zařízení spojených s jejich výrobou a distribucí. V případě, že se snižuje účinnost technologie, například jejím nepřesným zaregulováním nebo mechanickým znečištěním, snižuje se také efektivita využití tepelné energie. Teplo se zkrátka „prodražuje“. Z tohoto důvodu Teplárny Brno doporučují svým zákazníkům provádět pravidelnou kontrolu a nabízejí následující služby, které pomáhají udržet maximální účinnost zařízení.

Zaregulování otopných soustav v objektech

Zajišťujeme zaregulování ve dvou základních oblastech – zaregulování sítě a následně zaregulování vytápěného objektu.

Cílem objektového zaregulování (neboli vyvážení) je správná funkce topení, zamezení vysokého diferenčního tlaku či vysoké rychlosti proudění, které mohou být zdrojem nežádoucích zvuků. Objektové zaregulování je vhodné překontrolovat či modifikovat u každé změny, která by mohla ovlivnit topný systém, a to od výměny radiátorů či termoventilů, až po zateplení celého objektu, kdy se zásadně mění celkový tepelný odběr objektu. Pro správné hydraulické vyvážení je kromě vlastního měření vhodné mít k dispozici projekt včetně výpočtové části.

Teplárny Brno zajišťují služby spojené s hydraulickým vyvažováním u vytápěných objektů na základě objednávky odběratele. V rámci úsporných opatření lze vhodným hydraulickým vyvážením dosáhnout optimální distribuce tepelné energie, která se podílí na snižování topných nákladů, a v neposlední řadě také zlepšuje hygienu prostředí.

Čištění boilerů

Na topné vložce zařízení během dlouhodobého používání vznikají usazeniny, které brání přenosu tepla z vložky do studené vody. Pro udržení plné účinnosti boilerů je tedy nutné jejich pravidelné čištění. Teplárny Brno zajišťují kompletní práce čištění boilerů v následujícím rozsahu:

Cena se odvíjí od velikosti boileru a množství usazenin. Průměrná cena vyčištění boileru o objemu 1 000 - 4 000 l se pohybuje v rozmezí 6 000 - 13 000 Kč bez DPH.

Chemické čištění deskových výměníků

Věděli jste, že 0,1 mm vodního kamene nebo rzi snižuje účinnost výměníku až o 30 %? Teplárny Brno Vám nabízejí službu chemického čištění deskových výměníků, během kterého dochází k odstranění usazeného vodního kamene a opětovnému zvýšení účinnosti zařízení.

Čištění probíhá následovně: zařízení, které je nutné vyčistit, odpojíme od okruhu vody, vypustíme jeho veškerý obsah a připojíme na aplikátor tak, abychom vytvořili uzavřený okruh oběhu kapaliny, a aplikujeme připravený roztok do systému. Necháme jej cirkulovat v systému cca 2–8 hodin. Po skončení čistění je celý systém vypláchnutý vodou. Poté si připravíme přípravek pro pasivaci naředěný vodou, kterým systém propláchneme. Pasivace je nutná pro zpomalení usazování dalších nežádoucích částic. Následně je možné zařízení ihned zapojit zpět do technologie.

Dle zkušeností odborníků TB trvá kompletní vyčištění deskového výměníku podle velikosti cca 4–8 hodin. S ohledem na udržení účinnosti zařízení doporučujeme tento proces opakovat v pravidelném ročním intervalu. Cena čištění se odvíjí od velikosti (výkonu) výměníku. Zpravidla se pohybuje mezi 3 400 - 7 000 Kč bez DPH.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace