Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Poskytujeme podpůrné služby elektrizační soustavě

05. 03. 2015

Teplárny Brno vyrábí elektřinu ve výrobnách různých typů a velikostí, od malých kogeneračních jednotek až po paroplynový blok s instalovaným výkonem 95 MWe.

Paroplynový blok provozu Červený mlýn díky svým dynamickým vlastnostem může kromě dodávky silové elektřiny také poskytovat regulační výkon, využitelný pro stabilizaci provozu elektrizační soustavy České republiky prostřednictvím tzv. podpůrných služeb.

V zimních měsících poskytuje teplárna Červený mlýn službu sekundární regulace na točivém stroji. V tomto období je provozována jak spalovací plynová turbína, tak protitlaká parní turbína, které umožňují poskytnout regulační výkon v rozsahu desítek MWe.

V období snížených dodávek tepla nakupuje ČEPS od naší společnosti službu 15minutové zálohy MZ15. Jedná se o službu poskytovanou na stojícím stroji. Do chodu se uvádí pouze spalovací turbína, která se na základě požadavku pražského centrálního dispečinku dostane během několika minut až na plný výkon. Tímto způsobem Teplárny Brno přispívají k předcházení výrazným výpadkům elektrické energie na větším území – tzv. blackoutům.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace