Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Startujeme další etapu modernizace sítí

07. 04. 2015

Teplárny Brno zahájily v roce 2010 výměnu zastaralých parovodů v Brně za modernější a efektivnější horkovody. Cílem rozsáhlého projektu, který je naplánován až do roku 2020, je snižování tepelných ztrát v distribuční soustavě a výměníkových stanicích.

Proč modernizujeme naše sítě

Rekonstrukce parovodů je nutná, mnohé z nich jsou starší než padesát let. Přestavba zastaralých částí rozvodné sítě přinese efektivnější distribuci tepla, úspory ve výdajích
koncových zákazníků i ekonomičtější provoz tepláren. Snažíme se tak cíleně vytvořit co nejlepší podmínky pro stabilizaci ceny tepla. Do letošního roku bylo z páry na horkou vodu přepojeno již 227 odběrných míst, kterým rekonstrukce přinesla úspory spotřeby tepla ve výši až 15 %. Po roce 2015 čeká podobný výhled dalších 78.

Minimalizujeme omezení

Celý projekt je pečlivě připravován s cílem minimalizace omezení, která jsou s rekonstrukcí spojena. Horkovody pokládáme do stávajících tras. Staré parovody dělníci demontují. Dodávky tepla po dobu rekonstrukce zajišťují provizorní rozvody. V lokalitách, kde je využitý systém sekundárních kolektorů, budou práce probíhat pod povrchem, bez zásadních omezení.

V místech, kde to je technologicky možné, se pak snažíme zkrátit uzavírky na co nejkratší dobu a naplánovat vše tak, aby překopy komunikací neprobíhaly současně. Přesto se nevyhneme nepříjemnostem, které stavební práce přinášejí obyvatelům dotčených lokalit. Omlouváme se Vám všem za případnou zvýšenou prašnost, hluk či omezené možnosti parkování. Věříme, že určitou satisfakcí budou moderní a efektivní technologie, které díky rekonstrukci našim zákazníkům pomohou snížit náklady na teplo.

Podpora během rekonstrukce

Výměny potrubních tras včetně přípojek provádíme na své náklady. Zároveň nabízíme zákazníkům maximální podporu při zajištění rekonstrukce tepelných zařízení. Projektanti naší společnosti mají dostatek zkušeností z etap uplynulých let. Na základě provedených analýz navrhujeme nejvhodnější řešení pro napojení objektů. Teplárny Brno zajistí rekonstrukci zařízení a v případě zájmu je převezmou do správy. Nabízíme také dodání předávacích stanic takzvaně „na klíč“, s možností financování rekonstrukce z prostředků TB.

Přínos pro zákazníky

Etapy pro rok 2015

Etapa oblast ul. Lidická
ulice: Lidická

Etapa oblast ul. Merhautova – Helfertova
ulice: Merhautova, Helfertova

Etapa oblast ul. Ponávka, Bratislavská, Příční
ulice: Příční, Bratislavská, Ponávka

Etapa oblast parovodu Tábor, 2. část
ulice: Mezírka, Mášova, Janáčkovo náměstí

Etapa oblast parovodu Provoz Špitálka – Provoz Červený mlýn – 1. etapa
ulice: Merhautova, Hoblíkova, část Jugoslávské, Černopolní

Etapa historická část města Brna, Jakubské nám.
ulice: Jakubské náměstí

Etapa oblast ul. Kobližná, Běhounská
práce probíhají v podzemních kolektorech

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace