Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Teplárny Brno se nastěhovaly do Galerie Vaňkovka

12. 10. 2015

Teplo do Brna přišlo z New Yorku. Právě tam se totiž počátkem minulého století nechal inspirovat pokročilou technologií profesor brněnské techniky Vladimír List, jehož zásluhou zahájila 4. prosince 1930 svůj provoz teplárna na Špitálce. Začala se psát historie brněnského teplárenství a tím i společnosti Teplárny Brno. Její minulost, ale především přítomnost a vize do budoucna při příležitosti 85. výročí představí výstava v Galerii Vaňkovka, která zde bude k vidění do 19. října.

„Za těch pětaosmdesát let se sice proměnilo takřka vše, ale jedno zůstává stejné: Teplárny stále drží krok s dobou, vytvářejí trendy a neustále instalují ty nejpokročilejší technologie. Naši špičkoví odborníci spolupracují s předními firmami i vědci z Vysokého učení technického, a to vše s jediným cílem: Dodávat Brňanům komfortní teplo za přijatelné ceny, které již pátým rokem zůstávají na stejné úrovni,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA.

Jednotlivé výstavní panely proto připomínají nejen počátky teplárenství v Brně, ale i současnou podobu zdrojů zásobujících Brno teplem, včetně nejmodernějšího Červeného mlýna, patřícího mezi evropskou špičku. Nechybí ani podrobnosti k vůbec nejnáročnějšímu projektu v dějinách Tepláren Brno, kterým je výměna parovodních rozvodů za horkovody rozplánována do let 2010 – 2020.

Návštěvníci mají možnost si přečíst také podrobnosti o kombinované výrobě elektřiny a tepla, která je ekologická (nahrazuje výrobu elektřiny z uhlí) a ekonomická. Část výstavy představuje i strategii společnosti pro další období a plánované projekty, které umožní topit úsporněji a tudíž levněji. Zájemci se také dozví, že Teplárny Brno pravidelně podporují brněnské nemocnice i další potřebné organizace, jako jsou Sdružení SOS vesniček, Armáda spásy či Hospic sv. Alžběty.

Tisková zpráva

Fotografie ze slavnostního zahájení výstavy, 9. 10. 2015:

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace