Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Příjemné prožití vánočních svátků

17. 12. 2015

Vážení obchodní přátelé,

máme za sebou další atypický rok s extrémně teplým počasím.

"Přestože vývoj klimatu významně ovlivňuje hospodaření společností v teplárenství, Teplárnám Brno se daří již pátým rokem nezvyšovat cenu tepla."

Fakt, že cena tepla v Brně neporoste ani v roce 2016 je výsledkem mnoha opatření, která management společnosti realizoval v uplynulých letech a připravuje i do budoucna. Dlouhodobá stabilizace ceny tepla pro nás zůstává strategickým cílem i pro další období. Budeme tedy nadále hledat možné způsoby optimalizace provozních nákladů a nová technologická řešení, abychom cenu nejen udrželi, ale případně mohli dokonce snížit.

Po dobu letní odstávky počítáme s další etapou přestavby parovodů na úspornější horkovody. Od zahájení rekonstrukce v roce 2010 již bylo vyměněno zhruba 23 kilometrů rozvodů. V letošní etapě jsme na nové médium přepojili celkem 78 zákazníků, pro rok 2016 plánujeme přepojení dalších téměř pěti desítek odběrných míst. Tato náročná investiční akce modernizace rozvodné sítě, která je rozplánovaná až do roku 2020, má zásadní vliv na udržení ceny tepla. Horká voda jako teplonosné médium minimalizuje ztráty v distribuční soustavě a výměníkových stanicích, zároveň poskytuje příležitost k vyššímu využití dodávek tepla z brněnské spalovny komunálního odpadu SAKO Brno, a.s.

Také v nadcházejícím roce se nadále budeme soustředit na rozšiřování kombinované výroby tepla a elektřiny a zvyšování účinnosti lokálních zdrojů zaváděním kondenzační technologie spalováním zemního plynu. V oblasti komunikace se pak zaměříme na využití moderních informačních technologií k posílení komunikace směrem k našim zákazníkům a obchodním partnerům.

Dovolte, abych Vám závěrem poděkoval za Vaši přízeň a popřál Vám příjemné prožití vánočních svátků stejně jako hodně úspěchů a pohody v novém roce.

Ing. Vlastimil Sucháček
obchodní ředitel
Teplárny Brno, a.s.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace