Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Výměna zastaralých parovodů pokračuje další etapou

12. 02. 2016

Zhruba šest kilometrů nové sítě a 48 přepojených odběrných míst. To je v číslech plán letošní etapy dlouhodobého projektu Tepláren Brno, které mění zastaralé parovody za moderní horkovody. Ty přinesou efektivnější distribuci tepla a domácnostem tak uspoří až patnáct procent ve spotřebě tepla.

Výměnu parovodů Teplárny Brno odstartovaly v roce 2010 a bude dokončena v roce 2020. Z celkové investice cca 1,5 miliardy korun je pro letošní etapu vyhrazeno 220 milionů korun korun. Celkem již bylo v minulých pěti letech přepojeno 305 odběrných míst, což znamená asi 90 000 domácností. Teplárny Brno zásobují v současnosti na 96 tisíc brněnských domácností.

„Výměna parovodů, z nichž mnohé byly starší než půlstoletí, přinese úspory v odběru tepla zákazníkům. Na již přepojených odběrných místech klesl odběr tepla v průměru o 11 procent. Ztráta v rozvodech se sníží zhruba o dvě třetiny. Horká voda umožňuje rovněž komfortnější regulaci tepla,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA. Úsporu několika desítek milionů korun v nákladech na distribuci tepla využije společnost TB pro stabilizaci ceny tepla. Nezanedbatelný je také ekologický přínos: Při náhradě 1 km parovodu za horkovod klesnou emise CO2 z plynové teplárny zhruba o 336 tun.

Stavební práce spojené s výměnou parovodů začnou letos v dubnu a potrvají zhruba do konce října. V některých lokalitách probíhá rekonstrukce plánovaně v souběhu s jinými společnostmi (RWE, Brněnské vodárny a kanalizace), aby se nepříjemnosti spojené se stavbami omezily na co nejkratší dobu.

Více informací je k dispozici v tiskové zprávě.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace