Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Teplárny Brno mají šanci získat dva "Křišťálové komíny“

05. 04. 2016

Dvěma nominacemi v soutěži Projekty roku 2015 v soustavách zásobování teplem a chladem, se mohou chlubit Teplárny Brno. Soutěž vypsalo již počtrnácté Teplárenské sdružení ČR a jejím cílem je ocenit nejlepší počiny tuzemských tepláren, které zvyšují účinnost využití primární energie či využití obnovitelných zdrojů, nebo naopak snižují spotřebu paliv či emisí skleníkových plynů. Do užší nominace bylo ve čtyřech kategoriích vybráno celkem šestnáct realizací tuzemských tepláren, které budou usilovat o Křišťálový komín - tradiční cenu pro vítěze.

„Konkurence je opravdu značná, o to více nás rovnou dvě nominace těší. Jsou potvrzením toho, že naše strategie, jak zajistit obyvatelům Brna efektivní, ekologické a cenově výhodné teplo, se ubírá správným směrem,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA.

V kategorii Snížení tepelných ztrát, přechod na horkovody, byla brněnská teplárna nominována za další etapu výměny zastaralých parovodů za moderní horkovody, konkrétně za její loňskou část v centru Brna. Výměna parovodů za horkovody přináší nejen minimalizaci ztrát při distribuci tepla, ale pro zákazníky znamená úspory v odběru tepla až kolem 15 procent.

Teplárny Brno získaly ocenění Projekt roku v soustavách zásobování teplem a chladem od Teplárenského sdružení České republiky již v roce 2011, za přestavbu parovodní tepelné sítě na technicky modernější horkovodní síť.

Druhým nominovaným projektem Tepláren Brno se v kategorii Modernizace a rozvoj soustav zásobování teplem stala Náhrada individuálního vytápění dodávkou tepla z teplárny. Na soustavu centrálního zásobování teplem byla vloni v Brně připojena řada nově postavených budov. Pro řešení dodávky tepla z brněnské teplárny se nakonec rozhodli také majitelé několika starších objektů, kteří se v rámci stavebních úprav rozhodli opustit individuální způsob zajištění tepla.

Vítězné Projekty v jednotlivých kategoriích a Počin roku budou vyhlášeny na slavnostním večeru Dnů teplárenství a energetiky dne 26. dubna v Hradci Králové.

 

Více informací je k dispozici v tiskové zprávě.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace