Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Horká voda rozvádí teplo dalšími šesti kilometry potrubí

23. 09. 2016

Při letošní etapě rekonstrukce parovodů za moderní horkovody bylo v době letní odstávky nahrazeno celkem 5,7 kilometrů horkovodního potrubí a přepojeno 48 odběrných míst. S postupným přechodem na horkou vodu započaly Teplárny Brno v roce 2010, celková investice ve výši 1,5 miliardy korun je rozpočítána do roku 2020, kdy by Brno mělo mít kompletní horkovodní síť. Výše letošní investice činila zhruba 220 milionů korun.

Rekonstrukce se týkala oblasti Cejlu a Tkalcovské, zahrnující i horkovodní přípojku pro měnírnu DPMB. Pouze krátkodobé dopravní omezení si vyžádala opatření nutná pro technické řešení přechodu na horkou vodu v ulici Milady Horákové, kde rozvody byly nahrazeny již při nedávné rozsáhlé rekonstrukci této komunikace. Pouze minimální omezení v ulici Bašty doprovodilo přepojení objektu Nádražní 10, protože rozvody v ulici Masarykova jsou vedeny v kolektorech. Tato část je již dokončena, ve zbývajících lokalitách potrvají práce do konce října.

Výměna parovodů proběhla rovněž v oblasti ulice tř. kpt. Jaroše, uzavřena musela být kvůli rekonstrukci parovodu v oblasti Brno-sever část ulic Jugoslávská, Přadlácká, Francouzská a Černopolní. V rámci letošní etapy Teplárny Brno kompletně dokončily výměnu horkovodu za dosavadní parovod spojující provozy Špitálka a Červený mlýn. Předávání tepla v horké vodě mezi oběma provozy umožní efektivněji zapojovat zdroje tepláren.

V rámci přestavby pára-horká voda Teplárny Brno rovněž zrekonstruovaly část výměníkové stanice ve vile Tugendhat. V nastávající topné sezoně tak bude celý objekt již zásobován z moderního horkovodního systému rozvodu tepla, neboť v okolní lokalitě došlo k výměně parovodní sítě za horkovodní. Výměna přinese Muzeu města Brna, které o tento architektonický skvost pečuje, výrazné snížení spotřeby tepla a úsporu v nákladech za topení v objemu 10-15%.

 

 

Více informací se dozvíte v Tiskové zprávě ze dne 23. 9. 2016.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace