Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Sokoli si obhlížejí komín na Špitálce. Podpoříme je v hnízdění

03. 03. 2017

BRNĚNŠTÍ ORNITOLOGOVÉ NÁS OSLOVILI, ZDA BYCHOM NEPODPOŘILI HNÍZDĚNÍ OHROŽENÝCH DRAVCŮ – SOKOLŮ STĚHOVAVÝCH. A MY JSME NEVÁHALI.

Jsme firma, která dbá na ekologii a životní prostředí. Toho si dost možná všiml i párek sokolů, který si obhlíží komín našeho provozu na Špitálce. Rádi bychom jim pomohli zahnízdit, a tak jsme se rozhodli instalovat jim zde umělé hnízdo. Sokol stěhovavý je užitečný, avšak ohrožený druh, pro který je obtížné v městském prostředí zahnízdit. Proto se v posledních letech umisťují umělá hnízda na komíny průmyslových areálů, což má pomoci úspěšnému hnízdění a odchovu sokolích mláďat. Nejsme první teplárnou, která se snaží hnízdění sokolům usnadnit, snahu českých tepláren kvituje i Teplárenské sdružení ČR.

„Podporou hnízdění sokolů vyjadřují teplárny svůj přátelský vztah k životnímu prostředí. Dokonce se očekává, že počet párů na průmyslových stavbách postupně předčí hnízdění na přirozených hnízdištích. Na začátku pohlíželi energetici na umisťování umělých hnízd skepticky, ale ornitologové skutečně pečlivě vybírají vhodné lokality a úspěšnost umělých hnízdišť je vynikající,“ uvedl ředitel Teplárenského sdružení ČR Martin Hájek.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace