Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Pára zmizí z dalších částí Brna

05. 04. 2017

V ROCE 2010 JSME ODSTARTOVALI PROJEKT REKONSTRUKCE ZASTARALÝCH PAROVODŮ ZA MODERNÍ A EFEKTIVNĚJŠÍ HORKOVODY. CELKOVÁ REKONSTRUKCE PŘEDSTAVUJE PŘEPOJENÍ 671 ODBĚRNÝCH MÍST Z PÁRY NA HORKOU VODU A VÝMĚNU PŘIBLIŽNĚ 60 KM PAROVODŮ ZA HORKOVODY. DO HISTORIE TEPLÁREN BRNO SE TAK ZAPÍŠE JAKO JEDEN Z NAŠICH NEJROZSÁHLEJŠÍCH PROJEKTŮ.

Co projekt přinese?

S ohledem na snižující se spotřebu tepla, která je dána jak využitím moderních úsporných technologií, tak i šetrným chováním samotných odběratelů, jsou původní parovody předimenzované. Na současné potřeby našich odběratelů reagujeme mimo jiné právě postupnou modernizací rozvodné sítě, kterou docílíme snížení tepelných ztrát a současně zvýšení efektivity celého systému SZTE.
Snížením tepelných ztrát uspoříme náklady na distribuci tepla v řádu desítek milionů korun. Tyto prostředky následně použijeme pro stabilizaci letos snížené ceny tepla.

Našim zákazníkům dodávka tepla za pomoci horké vody přinese nejen vyšší komfort díky snazší regulaci, ale také úsporu tepla ve výši 8–15 %, což představuje zhruba 1 500–2 000 Kč ročně pro každou domácnost. Brňané se v budoucnu také mohou těšit na méně výkopů, protože některé části horkovodní sítě využívají systém sekundárních kolektorů. Výměna parovodů za horkovody má ve výsledku i lepší dopad na životní prostředí. Každý nahrazený kilometr znamená o 336 tun CO2 ročně méně. Po dokončení celé přestavby to bude odpovídat emisím zhruba 10 000 automobilů.

Co nás letos čeká? Koho přepojíme na horkou vodu?

V současné době horká voda zásobuje teplem cca 70 % z celkového počtu 96 000 domácností. Během letošní etapy rekonstrukce přepojíme dalších 32 odběrných míst a vyměníme celkem 5,4 km parovodů.

Už na konci dubna budou dokončeny práce na Jakubském náměstí, kde se začalo stavět začátkem roku 2017. Zhruba od dubna do října tohoto roku budou probíhat práce v oblasti Koliště – Obilní trh, jejichž součástí je také rekonstrukce přípojky pro Janáčkovo divadlo. Pára zmizí i z oblasti parovodu Jih. V hlubinném kolektoru proběhnou práce pod ulicemi Nádražní, Vodní, Leitnerova a Křídlovická, na něž budou navazovat venkovní výkopové práce v ulicích Křídlovická, Náplavka, Leitnerova, Vodní, Jircháře a Nádvorní. Součástí letošní etapy je také pokračování prací na vyvedení výkonu ze zdroje SAKO Brno do městských částí Juliánov, Líšeň a Vinohrady.

Podrobnější informace o jednotlivých etapách rekonstrukce Vám přineseme během dubna - jak zde na webových stránkách, tak v dalším vydání obchodního Newsletteru.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace