Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

V Urban Centru se představí návrhy, jak proměnit odkaliště Hády v park

02. 08. 2017

Nevyužívané území bývalého odkaliště pod Hády se změní na plochy vhodné pro volnočasové využití Brňanů. Ze soutěže připravené ve spolupráci Studentského Brna, Tepláren Brno a Magistrátu města Brna vzešlo celkem 6 soutěžních návrhů, se kterými se můžete seznámit v Urban Centru na Mečové ulici. Výstava studentských návrhů architektonicko-krajinářské soutěže Park Hády se zde uskuteční od 3. do 25. 8. 2017.

Cílem soutěže bylo vyřešit přeměnu odkaliště Hády u sídliště Vinohrady na park a relaxační přírodní plochu. Území o rozloze 21 hektarů Teplárny Brno do roku 1997 využívaly pro ukládání popílku z teplárenských provozů. Záměr pro vytvoření relaxační zóny vítáme a rádi jsme se stali partnery studentské soutěže, která umožní lepší využití plochy. Ta dnes již díky ekologické výrobě tepla ze zemního plynu pro svůj původní účel není využívána.

Odborná porota složená ze zástupců města Brna, zástupců akademiků, urbanistů, architektů a krajinářů již návrhy vyhodnotila. Výsledky soutěže budou vyhlášeny před zahájením výstavy v brněnském Urban Centru, kde budou ke shlédnutí také ostatní soutěžní návrhy. Nezávisle na verdiktu poroty budou mít prostřednictvím hlasování návštěvníci výstavy možnost rozhodnout o tom, který z návrhů je podle jejich názoru nejlepší.

Další informace k výstavě a projektu Park Hády najdete na webu projektu a na webu Urban Centra. Informace o projektu najdete také v tiskové zprávě ze dne 2. 8. 2017.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace