Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Odkaliště Hády se promění v park. Díky studentům, magistrátu a Teplárnám Brno

08. 09. 2017

NEVYUŽÍVANÉ ÚZEMÍ BÝVALÉHO ODKALIŠTĚ POD HÁDY SE ZMĚNÍ NA PLOCHY VHODNÉ PRO VOLNOČASOVÉ VYUŽITÍ BRŇANŮ. ÚŽASNÝ PROJEKT NA PŘEMĚNU ZANEDBANÉHO A NEVYUŽÍVANÉHO ÚZEMÍ V NEJVĚTŠÍ PARK V BRNĚ VZNIKL PŘEDEVŠÍM DÍKY INICIATIVĚ BRNĚNSKÝCH STUDENTŮ.

Území o rozloze 21 hektarů Teplárny Brno do roku 1997 využívaly pro ukládání popílku z teplárenských provozů. Díky ekologické výrobě tepla ze zemního plynu však plocha pro svůj původní účel již není využívána. „Najít využití pro lokalitu na Hádech jsme chtěli již dlouho. Projekty, s nimiž nás oslovily v minulosti různé subjekty, se ale nakonec ukázaly jako neproveditelné. Studenti přišli s jasnou vizí, která vycházela z dané lokality,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Studentská architektonicko-krajinářská soutěž byla vyhlášena v únoru 2017 ve spolupráci projektu Studentské Brno, Magistrátu města Brna a Tepláren Brno. Jejím cílem bylo vyřešit přeměnu odkaliště Hády u sídliště Vinohrady na park a relaxační přírodní plochu. „Ze soutěže vzešly kvalitní studie, které se nám líbí,“ dodal Fajmon s tím, že Teplárny Brno jsou připraveny i nadále realizaci projektu aktivně podporovat.

Více o projektu se dozvíte na www.parkhady.cz. Tam se také můžete zapojit do hlasování o to, jaký název park ponese.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace