Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Pár praktických tipů, jak ušetřit za energie

22. 09. 2017

MYSLÍTE SI, ŽE DĚLÁTE VŠECHNO PRO ÚSPORU ENERGIÍ, A STEJNĚ KROUTÍTE HLAVOU NAD ÚČTY ZA ELEKTŘINU? PORADÍME VÁM PÁR TRIKŮ, KTERÉ DOKÁŽÍ ZÁZRAKY!

1. Nemějte doma tropy
Nemusíte hned navléct tři svetry a utáhnout kohoutky topení, ale postupně se naučte přejít na nižší tepelný komfort. V obývacím pokoji je ideální teplota kolem 20 ºC, v ložnici se vám bude krásně spát při 18 ºC a v chodbě bohatě stačí 15 ºC.

2. Černá díra v kuchyni
Lednice s energetickou třídou B a C, či dokonce nižší, jsou spolehliví žrouti elektřiny. Za rok vás mohou připravit klidně o elektřinu za několik tisíc korun. Oproti tomu provoz lednice třídy A +++ vás stojí v řádu stokorun.

3. Naplnit, odložit, ušetřit
Další v pořadí jsou pračky a myčky – pokud můžete, nastavte na nich odložený start tak, aby odebíraly proud v nízkém tarifu, který je výrazně levnější. A nezapínejte tyto spotřebiče kvůli pár špinavým kouskům, raději počkejte, až se celé naplní.

4. Netopte si doma žárovkami
Možná, že od nákupu LED světel vás odradí vyšší pořizovací cena, nicméně klasická žárovka 90 % odebrané elektřiny propálí. Takže zkuste, jestli LED žárovky nevnesou světlo do vašeho rodinného rozpočtu.

5. Úspora na jedno cvaknutí
Nenechávejte přístroje zapnuté v pohotovostním režimu. Televize, kávovar, počítač i modem odebírají elektřinu i tehdy, když zrovna nepracují. Takové lenošení je dost energeticky náročné, tak jim ho netrpte – zapojte je do prodlužky s vypínačem. Při odchodu z domu nebo na noc je snadno všechny vypnete jedním stiskem.

6. Jak si správně dobít baterky
Nevytahujete ze zásuvky nabíječku na mobil? I taková drobnost vám pomůže ušetřit. Pokud v ní nemáte zapojený telefon, ven s ní. Většina nabíječek spotřebovává energii a přeměňuje ji na teplo.

7. Jedna zásuvka, dvě ceny
Elektřina je v každé domácnosti stejná, ale cena za ni se může lišit. Rozdíl je i v tom, pokud elektřinou vytápíte a ohříváte vodu – zejména tehdy můžete přechodem k levnějšímu dodavateli výrazně ušetřit.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace