Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Konec února ve znamení mrazivých dní

27. 02. 2018

Teplárny Brno v posledních dnech vyrábějí vzhledem k teplotám klesajícím pod -10°C proti původnímu plánu až o 50 % více tepla.

Do sítě centrálního zásobování teplem dodávají Teplárny Brno teplo ze svých 4 hlavních zdrojů (Červený mlýn, Špitálka, Brno-Sever, Staré Brno). Spolupracujícím zdrojem je SAKO Brno. Primární energií v Teplárnách Brno je zemní plyn, v SAKO Brno odpady.

„Celá síť centrálního zásobování teplem v Brně funguje jako jedna propojená soustava 4 zdrojů Tepláren Brno a spolupracujícího zdroje SAKO. Pokud dojde k omezení nebo výpadku výroby na jakémkoliv zdroji soustavy, doplní potřebnou výrobu ostatní pracující zdroje.“
- Ing. Petr Fajmon, MBA, generální ředitel Tepláren Brno

V současné době Teplárny Brno zaznamenaly nižší dodávky tepla ze SAKO Brno, které nahradily výrobou na provoze Špitálka. Ani tato změna nezpůsobí však v žádném případě ani omezení dodávek tepla do domácností, ani nezvýší cenu tepla, která zůstává letos na stejné úrovni jako vloni, kdy Teplárny Brno zlevnily její výši o 5 procent. „Stabilní cena tepla je jedním z našich hlavní cílů,“ doplnil Petr Fajmon.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace