Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Teplárny a SAKO Brno úspěšně dokončily společný projekt

30. 03. 2018

OBYVATELE SÍDLIŠŤ JULIÁNOV, LÍŠEŇ A VINOHRADY ČEKAJÍ DODÁVKY TEPLA A TEPLÉ VODY TAKŘKA BEZ RIZIKA ODSTÁVEK. TO PŘINESOU NOVĚ VYBUDOVANÉ HORKOVODY, KTERÉ VYVÁDĚJÍ TEPLO ZE ZAŘÍZENÍ NA ENERGETICKÉ VYUŽÍVÁNÍ ODPADU SAKO BRNO (ZEVO SAKO). KROMĚ VYŠŠÍ SPOLEHLIVOSTI ZAJISTÍ I ÚSPORY V DŮSLEDKU ZVÝŠENÍ EFEKTIVITY PŘI DISTRIBUCI TEPLA.

Horkovodní napáječe ve směru Juliánov a Líšeň-Vinohrady o celkové délce 2,6 kilometrů jsou jednou ze dvou součástí právě dokončeného společného projektu Tepláren Brno a ZEVO SAKO Brno. Tou druhou se stalo vybudování horkovodní výměníkové stanice v ZEVO SAKO. Projekt trvající přibližně 3 roky byl ukončen letos v únoru.

„Projekt je nejen součástí modernizace rozvodné sítě tepla v Brně, ale také dalším krokem k optimalizaci výroby tepla a nasazení velkých teplárenských zdrojů. A tím je mimo naše teplárenské provozy i ZEVO SAKO Brno,“ uvedl Ing. Petr Fajmon, MBA, generální ředitel Tepláren Brno.

Kromě toho má projekt také environmentální výhody. „Tím, že přejdeme na horkou vodu, podstatně snížíme tepelné ztráty v systému tepelného zásobování a Brno ušetří miliony korun ročně,“ uvedl ředitel společnosti SAKO Brno Ing. Karel Jelínek.

SAKO Brno je hlavním zdrojem dodávajícím teplo do soustavy zásobování tepelnou energií po dobu letní odstávky, v průběhu topné sezony dodává průměrně 10–15 procent. Tepelná energie získaná energetickým využitím komunálního odpadu umožňuje snížit spotřebu zemního plynu na ostatních zdrojích soustavy zásobování tepelnou energií.

 

Více se dozvíte v tiskové zprávě ze dne 29. 3. 2018.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace