Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Pokračujeme v přechodu z páry na horkou vodu

27. 04. 2018

Pouze minimální omezení v dopravě, ale citelný úbytek parkovacích míst především kolem Úvozu, Údolní a Mendlova náměstí přinese přes léto pokračující rekonstrukce teplárenské sítě. Její modernizace a přechod z páry na horkou vodu, v nichž Teplárny Brno pokračují letos již osmým rokem, jsou ale nutným krokem ke stabilizaci ceny tepla a úsporám pro zákazníky.

V době letošní letní odstávky bude vyměněno dalších zhruba 4,2 kilometrů rozvodů a přepojeno 50 odběrných míst. Celková investice zbylých etap, které jsou rozplánovány do roku 2022, se pohybuje kolem 1,1 miliardy korun a projekt patří k nejnáročnějším v historii společnosti vůbec. Kladný finanční efekt pocítí nejen teplárny, které ušetří až 140 tisíc MWh zemního plynu, ale především samotní odběratelé v menších výdajích za teplo. Potvrzují nám to již zkušenosti z dosud přepojených míst, kde se úspory pohybují průměrně okolo deseti procent, což znamená zhruba 1 500 - 2 000 korun v ročních nákladech na domácnost. Nezanedbatelný není ani ekologický efekt – po přechodu na horkou vodu to bude stejné, jako by z Brna ubylo deset tisíc aut.

Do provozu na silnicích zasáhne letošní etapa jen minimálně, uzavírka je plánována pro ulici Jaselskou od 2.5.2018 do 10/2018 a dále části ulic Grohova, Gorkého, Roubalova, Obilní trh a Běhounská mezi náměstím Svobody a Jakubským náměstím. Po dobu výkopových prací v oblasti ulice Gorazdova (předpoklad od 21. 5. 2018 po dobu 3 týdnů) bude úplně uzavřena ulice Gorazdova a zobousměrněna ulice Pellicova. Po dokončení těchto výkopových prací bude ulice Gorazdova zjednosměrněna směrem od ulice Pellicova na Úvoz. Částečně omezen provoz bude v oblasti Úvoz, Údolní a Tvrdého.

Rozsah letošní výměny si však vyžádá dočasný úbytek několika stovek parkovacích stání, což zkomplikuje situaci obyvatelům ulic dotčených stavbou, zejména Jaselská, Grohova, Gorkého, Arne Nováka a na Obilním trhu. Dále na ulici Trýbova, Gorazdova a Tomešova a také na parkovišti u baziliky Nanebevzetí Panny Marie vedle starobrněnského pivovaru. Zajištění náhradního dočasného parkování řeší teplárny na ul. Údolní. „Intenzivně hledáme možnosti náhradního parkování, které je v této lokalitě opravdu obtížné najít. Jednáme s odborem dopravy magistrátu města Brna o možnosti dočasného parkování. Veřejnost o náhradním parkování budeme informovat,“ ujistil generální ředitel Tepláren, Ing. Petr Fajmon, MBA.

Práce jsou plánovány mimo jiné také do oblasti parovodu Sever v lokalitách kolem ulic Zábrdovická, Stará osada, Lazaretní a Kosmákova, kde budou probíhat souběžně v koordinaci se stavbou koordinovanou MMB rekonstrukce tramvajového tělesa na ulici Cejl. Podobně zkoordinovaná je i rekonstrukce parovodu v oblasti Rašínovy v centru Brna, kde se teplárny rovněž pouze „připojí“ k rekonstrukci tramvajového tělesa na Moravském náměstí.

Více k přínosům modernizace, informace k jednotlivým etapám a informace k parkování najdete na www.teplarny.cz/projekty.

Informace jsou také k dispozici v tiskové zprávě ze dne 27. 4. 2018

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace