Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Podpora centrálního zásobování teplem a využívání obnovitelných zdrojů. To preferuje nejvýhodnější varianta nové energetické koncepce města

29. 08. 2018

Radní města Brna dne 28. 8. 2018 schválili aktualizaci Územní energetické koncepce města Brna. Cílem bylo najít řešení pro zajištění bezpečnosti dodávek energií, konkurenceschopnosti ve smyslu zlepšení hospodárnosti užití energií a v neposlední řadě podpora udržitelného rozvoje energetiky ve městě v následujících obdobích. Všechny krátkodobé i dlouhodobé cíle jsou směřovány až do roku 2050, což odpovídá strategickému plánu města.

„Nová energetická koncepce pro Brno znamená šanci na razantní snížení znečištění ovzduší. Rozvoj centrálního zásobování teplem v kombinaci s podporou čistých obnovitelných zdrojů umožní využít moderní technologie ke snížení emisí CO2 až o 60 %,“ uvedl jeden z hlavních přínosů nové koncepce Martin Ander, náměstek primátora pro životní prostředí.

Ze tří posuzovaných scénářů budoucího rozvoje energetiky ve městě, které vznikly na základě analýz dat a údajů, byl jako nejvýhodnější pro Brno vybrán tzv. scénář rozvoje a konverze paliva.

Ten je primárně cílen na maximalizaci využívání obnovitelných a druhotných zdrojů energie (energetické využívání odpadů v zařízení SAKO Brno, a. s.) a kombinované výroby elektřiny a tepla. Navrhovaný postup obnovy či výstavby zdrojů a sítí je koncipován tak, aby použité technologie byly schopny zajistit výrobu a dodávky o dostatečných parametrech. Zároveň maximálně využívají existující funkční systémy tak, aby nové „podporované“ zdroje nevytlačovaly stávající zdroje a prioritně se zvýšila celková flexibilita energetiky. Stejně jako v obou dalších scénářích i v tomto případě se počítá se zachováním, rozšiřováním a další modernizací stávajících zdrojů a distribučních sítí. Zachovány zůstávají:

Všechny tyto aspekty jsou pro město Brno strategické z pohledu energetické bezpečnosti a snížení emisí do ovzduší.

Co tato volba konkrétně znamená pro Brno a další informace se dočtete v tiskové zprávě Magistrátu města Brna ze dne 28. 8. 2018.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace