Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czAktuality

Všechny aktuality

Horká voda hřeje další brněnské domácnosti

05. 11. 2018

MÁME ZA SEBOU DALŠÍ ETAPU VÝMĚNY PAROVODŮ ZA HORKOVODY. VÍCE NEŽ 4 KILOMETRY NOVÝCH HORKOVODŮ ZAJISTÍ KOMFORTNÍ A SPOLEHLIVÉ TEPLO PRO DALŠÍ BRŇANY. S REKONSTRUKCÍ CELÉ ROZVODNÉ SÍTĚ A S NÁHRADOU ZASTARALÉHO PAROVODNÍHO POTRUBÍ JSME ZAČALI JIŽ V ROCE 2010 A CELÝ PROJEKT PATŘÍ K NEJNÁROČNĚJŠÍM V HISTORII SPOLEČNOSTI VŮBEC.

Modernizace rozvodů je jedním z několika našich vzájemně propojených opatření, která mají společné jmenovatele: technologicky vyspělou, efektivní výrobu tepla a jeho úspornou distribuci,“ zdůraznil generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA. Za čtyři roky by Brno mělo získat čistě horkovodní síť.

Zkušenosti z již přepojených míst potvrzují, že odběratelé díky moderním horkovodním výměníkovým stanicím získali větší tepelný komfort a zároveň snížili spotřebu tepla průměrně o 8 až 15 %. V rámci letošní etapy byly rekonstruovány například horkovody ve středu města na ulicích Rašínova a Běhounská. Zde byly práce dokončeny včetně finální úpravy povrchů již počátkem října a nic už nebrání dopravnímu provozu ani pohybu chodců.

Teplonosným médiem v brněnském centru ale stále zůstává pára, převedení historického jádra města na horkou vodu bude možné až po dokončení kolektoru v ulici Česká. (Oblíbená „kouřící značka“ na Rašínově je tak stále v provozu.) Nejzásadnější úsek prací, kvůli nimž přes léto ubyl citelný počet parkovacích míst, se týkal oblasti kolem Jaselské, Gorkého, Obilního trhu, Úvozu a Mendlova náměstí. Koncem října finalizovali dělníci práce na Jaselské, která je v současnosti již bez omezení, a dokončili práce na Obilním trhu a Gorkého. V lokalitě ulice Gorkého přebraly štafetu rekonstrukce brněnské vodárny, které navázaly opravou kanalizace. Kvůli pozdnímu přepojení některých odběratelů se mírně pozdržely práce v rámci staveb Úvoz a Mendlovo náměstí, z toho důvodu zde budeme pokračovat zhruba do poloviny listopadu. Motoristé mohou být bez obav, práce budou probíhat pouze v oblasti slepého ramene Trýbovy v úseku mezi objekty Úvoz 7 a Úvoz 9.

Letošní etapu rekonstrukce parovodů za horkovody jsme dokončili v termínu, pracovat však budeme i přes zimu. Připravovat budeme rozvody o délce bezmála dva kilometry v primárním kolektoru v oblasti ulice Tkalcovská. Všechny práce ale zůstanou „ukryty“ v kolektoru několik desítek metrů pod zemí, takže na povrchu o nich nebudou Brňané mít ani tušení.

V době letní odstávky 2018 jsme vyměnili 4,2 kilometru dožívajících parovodů za moderní, úsporné horkovody. Na trase jsme přepojili 50 odběrných míst - mezi přepojenými zákazníky je 29 bytových domů, 11 firem a institucí a 6 škol.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace