Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czPomáháme

Archiv

I v roce 2016 jsme podpořili brněnské nemocnice

28. 02. 2017

KVALITNĚJŠÍ LÉČBA A VĚTŠÍ KOMFORT PRO PACIENTY – TAKOVÝ JE VÝSLEDEK FINANČNÍ PODPORY, KTEROU OD NÁS ZÍSKALY BRNĚNSKÉ NEMOCNICE. „JSME MĚSTSKOU SPOLEČNOSTÍ, A PROTO POVAŽUJEME ZA SAMOZŘEJMÉ, ŽE NEMÉNĚ DŮLEŽITOU ČÁST NAŠICH AKTIVIT VEDLE VÝROBY A DODÁVEK TEPLA TVOŘÍ I RŮZNÉ FORMY POMOCI A PODPORY OBYVATELŮM BRNA,“ UVEDL GENERÁLNÍ ŘEDITEL TEPLÁREN BRNO ING. PETR FAJMON, MBA. NA CO KONKRÉTNÍHO ZDRAVOTNÍCI FINANČNÍ DAR VYUŽILI?

Lokální kryoterapie – ztlumí bolest

Ve Vojenské nemocnici Brno pořídili přístroj určený pro lokální kryoterapii. „Ledový proud vzduchu se aplikuje na postižená místa, díky čemuž se sníží vnímání bolesti, zmenší se otok a potlačí se i zánětlivý proces,“ popsal primář Tomáš Pešek fungování přístroje, který je na rehabilitačním oddělení VNB první svého druhu. Ocení ho například pacienti po operaci pohybového aparátu, při akutních problémech s páteří nebo při artróze a revmatu.

Akumulátorová vrtačka – řeší problém s přívodním kabelem

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pořídila kostní chirurgickou akumulátorovou vrtačku. „Její velkou výhodou je nízká hmotnost a snadná manévrovatelnost díky tomu, že nemá žádný kabel jako jiné přístroje,“ popsala Petra Veselá, mluvčí nemocnice. Používá se převážně pro jemnou a precizní chirurgii nejen na ortopedii, ale také na neurochirurgii nebo Klinice estetické a plastické chirurgie u operací drobných dětských kůstek na ruce.

Defibrilátor – monitoruje a současně léčí

Moderní defibrilátor pořídila Úrazová nemocnice Brno. „Díky němu budeme moci efektivněji zachraňovat lidské životy během resuscitace nebo řešit život ohrožující poruchy srdečního rytmu. Nový přístroj bude sloužit všem pacientům v rámci komplexu Úrazové nemocnice, neboť jej bude používat resuscitační tým, který vybíhá ke všem zástavám v rámci ústavu,“ přiblížil ředitel úrazovky Zdeněk Buštík.

 

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace