Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czBiomasový zdroj na provoze Brno-sever

Teplo ze štěpky – ekologické, ekonomické a efektivní

Teplárny Brno chtějí v souladu s evropskými trendy vyrábět více „ekologického tepla“ ze štěpky. Proto městská akciová společnost Teplárny Brno připravila v rámci modernizace provozu Brno-sever projekt na vybudování kotle pro spalování biomasy, který by doplnil zdejší stávající horkovodní zařízení na výrobu tepla. Kromě přínosu pro životní prostředí, který by zařízení využívající stoprocentně obnovitelného zdroje znamenalo, je hlavním důvodem pro jeho vybudování také snížení závislosti na zemním plynu při výrobě tepla. „Modernizovaný provoz doplněný kotlem na štěpku by splňoval všechna tři E – bude ekologický, ekonomický a efektivní. Samozřejmě ale chápeme, že obyvatelé městské části mají obavy, zda jim život kvůli tomu nezkomplikuje například zvýšená prašnost nebo hluk. Rád bych všechny ujistil, že děláme vše pro to, aby se tak nestalo, a počítáme s využitím všech dostupných technologií, které negativním jevům zabrání,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Na základě veřejné prezentace plánu na vybudování kotle pro spalování biomasy zveřejňujeme nejčastější otázky a odpovědi týkající se tohoto projektu.

Více na stepkavbrne.cz

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace