Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czProjekty

Projekt Pára x Horká voda

2010 - 2023

Přepojujeme Brno z páry na horkou vodu, aby naši zákazníci ušetřili až 15 % v nákladech na teplo. Celková rekonstrukce představuje přepojení 671 odběrných míst a výměnu přibližně 66 km zastaralých parovodů za moderní, úsporné horkovody. Do historie Tepláren Brno se "PÁRA x HORKÁ VODA" zapíše jako jeden z našich nejrozsáhlejších projektů. A také oceněných - ocenění "Projekt roku" od Teplárenského sdružení ČR jsme získali již po dokončení prvních etap.


KEEP WARM: Renewing district heating

2018

Teplárny Brno se ve spolupráci s Teplárenským sdružením ČR, Teplárnou České Budějovice a Teplárnou Písek účastní projektu, jehož záměremje podpora modernizace dálkového vytápění a kombinované výroby tepla a elektřiny. Cílem projektu je zvýšit energetickou účinnost a snížit emise skleníkových plynů. S podporou projektu KeepWarm se také snažíme zvýšit zatím nedostatečné povědomí o výhodách systému dálkového vytápění a kogenerace v ČR.


Výpočtové simulace pro efektivní nízkoemisní energetiku

2018

Společnost Teplárny Brno, a.s., je zapojena do projektu, který se zabývá vývojem simulačních modelů a metodických postupů pro aplikaci výpočtových simulací v různých oblastech energetiky. Hlavním řešitelem projektu je Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně.


Tramvaj Plotní - soubor staveb, etapa 2-4

2018

Statutární město Brno v součinnosti s ŘSD, DPmB, a.s. a Teplárnami Brno, a.s., realizuje řešení dopravní situace v oblasti ulic Plotní a Dornych. Stavba obsahuje přemístění tramvajové tratě z ulice Dornych na ulici Plotní, což má dopad na stávající rozvody tepla Tepláren Brno, a.s. i na realizaci nových horkovodních rozvodů v této lokalitě.


Instalace elektrodového kotle na provoze Červený mlýn

2017 - 2018

Instalaci elektrodového kotle jsme zahájili v prosinci 2017. Kotel s elektrickým příkonem 20 MW vyniká účinností 99,9 % a vysokou rychlostí startu. Tepelný výkon z kotle nabíjíme dle potřeby do nově rozšířeného systému akumulace. Zvyšujeme tím efektivnost výroby tepla a spolehlivost dodávky. Nové zařízení nám zároveň umožnilo rozšíření služeb poskytovaných energetické přenosové soustavě.


Rozšíření systému akumulace tepla na provoze Červený mlýn

2017 - 2018

Na našem teplárenském provoze Červený mlýn máme nyní největší systém akumulace tepla do horké vody v ČR. Přestavbou nevyužívaného zásobníku na lehký topný olej jsme rozšířili původní akumulační nádrž o další. V obou dvou akumulátorech o celkovém objemu 9 900 m3 jsme schopni uložit až 345 MWh tepelné energie - dostatek pro pokrytí denní tepelné potřeby přibližně 17 000 domácností.


Modernizace provozu Brno-Sever - instalace horkovodních kotlů

2016

Modernizace provozu Brno-Sever je součástí optimalizace velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno. Instalace dvou moderních plynových kotlů významně zvýšila účinnost výroby tepla na zdroji, snížila emise oxidu dusíku a byla tak jedním z faktorů, díky nimž bylo možné od 1. ledna 2017 snížit cenu tepla.


Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace