Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czProjekty

Projekt Pára x Horká voda

2010 - 2023

Přepojujeme Brno z páry na horkou vodu, aby naši zákazníci ušetřili až 15 % v nákladech na teplo. Celková rekonstrukce představuje přepojení 671 odběrných míst a výměnu přibližně 66 km zastaralých parovodů za moderní, úsporné horkovody. Do historie Tepláren Brno se "PÁRA x HORKÁ VODA" zapíše jako jeden z našich nejrozsáhlejších projektů. A také oceněných - ocenění "Projekt roku" od Teplárenského sdružení ČR jsme získali již po dokončení prvních etap.


Biomasový zdroj na provoze Brno-sever

2020

Teplárny Brno chtějí v souladu s evropskými trendy vyrábět více „ekologického tepla“ ze štěpky. Proto městská akciová společnost Teplárny Brno připravila v rámci modernizace provozu Brno-sever projekt na vybudování kotle pro spalování biomasy, který by doplnil zdejší stávající horkovodní zařízení na výrobu tepla. Kromě přínosu pro životní prostředí, který by zařízení využívající stoprocentně obnovitelného zdroje znamenalo, je hlavním důvodem pro jeho vybudování také snížení závislosti na zemním plynu při výrobě tepla. „Modernizovaný provoz doplněný kotlem na štěpku by splňoval všechna tři E – bude ekologický, ekonomický a efektivní. Samozřejmě ale chápeme, že obyvatelé městské části mají obavy, zda jim život kvůli tomu nezkomplikuje například zvýšená prašnost nebo hluk. Rád bych všechny ujistil, že děláme vše pro to, aby se tak nestalo, a počítáme s využitím všech dostupných technologií, které negativním jevům zabrání,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.


KEEP WARM: Renewing district heating

2018

Teplárny Brno se ve spolupráci s Teplárenským sdružením ČR, Teplárnou České Budějovice a Teplárnou Písek účastní projektu, jehož záměremje podpora modernizace dálkového vytápění a kombinované výroby tepla a elektřiny. Cílem projektu je zvýšit energetickou účinnost a snížit emise skleníkových plynů. S podporou projektu KeepWarm se také snažíme zvýšit zatím nedostatečné povědomí o výhodách systému dálkového vytápění a kogenerace v ČR.


Výpočtové simulace pro efektivní nízkoemisní energetiku

2018

Společnost Teplárny Brno, a.s., je zapojena do projektu, který se zabývá vývojem simulačních modelů a metodických postupů pro aplikaci výpočtových simulací v různých oblastech energetiky. Hlavním řešitelem projektu je Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně.


Tramvaj Plotní - soubor staveb, etapa 2-4

2018

Statutární město Brno v součinnosti s ŘSD, DPmB, a.s. a Teplárnami Brno, a.s., realizuje řešení dopravní situace v oblasti ulic Plotní a Dornych. Stavba obsahuje přemístění tramvajové tratě z ulice Dornych na ulici Plotní, což má dopad na stávající rozvody tepla Tepláren Brno, a.s. i na realizaci nových horkovodních rozvodů v této lokalitě.


Instalace elektrodového kotle na provoze Červený mlýn

2017 - 2018

Instalaci elektrodového kotle jsme zahájili v prosinci 2017. Kotel s elektrickým příkonem 20 MW vyniká účinností 99,9 % a vysokou rychlostí startu. Tepelný výkon z kotle nabíjíme dle potřeby do nově rozšířeného systému akumulace. Zvyšujeme tím efektivnost výroby tepla a spolehlivost dodávky. Nové zařízení nám zároveň umožnilo rozšíření služeb poskytovaných energetické přenosové soustavě.


Rozšíření systému akumulace tepla na provoze Červený mlýn

2017 - 2018

Na našem teplárenském provoze Červený mlýn máme nyní největší systém akumulace tepla do horké vody v ČR. Přestavbou nevyužívaného zásobníku na lehký topný olej jsme rozšířili původní akumulační nádrž o další. V obou dvou akumulátorech o celkovém objemu 9 900 m3 jsme schopni uložit až 345 MWh tepelné energie - dostatek pro pokrytí denní tepelné potřeby přibližně 17 000 domácností.


Modernizace provozu Brno-Sever - instalace horkovodních kotlů

2016

Modernizace provozu Brno-Sever je součástí optimalizace velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno. Instalace dvou moderních plynových kotlů významně zvýšila účinnost výroby tepla na zdroji, snížila emise oxidu dusíku a byla tak jedním z faktorů, díky nimž bylo možné od 1. ledna 2017 snížit cenu tepla.


Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace