Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno přeruší dodávky tepla

25. 09. 2012

S ohledem na výrazné oteplení a zvýšení průměrných denních venkovních teplot přeruší Teplárny Brno ve středu 26. září, po pěti dnech vytápění, dodávky tepla.  

„S přihlédnutím k vývoji počasí dávám pokyn k opětovnému přerušení dodávek tepla pro vytápění zítřejším dnem ráno. Budeme odstavovat topení od večera dnešního dne tak, aby ráno systémy nenajely,“ doplnil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták. Pokud se prognóza vyplní, tak průměrné teploty vydrží výrazně nad 13 stupni až do 5. října. Teplárny Brno však budou i nadále sledovat vývoj venkovních teplot a dle požadavků odběratelů řídit provoz svých tepelných zdrojů.

Teplárny se musí řídit vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb., která stanovuje pravidla pro vytápění. Vyhláška uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat její pokles. Vzhledem k tomu, že opět výrazně vzrostly venkovní teploty a tím i  tzv. průměrná denní  teplota venkovního vzduchu, byla tato podmínka stanovená vyhláškou splněna.

 

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace