Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno obnovují dodávky tepla

13. 05. 2012

Tři ledoví muži s sebou přinesli výrazné ochlazení a vymohli si tak obnovení dodávek tepla k vytápění. Teplárny Brno začínají znovu topit od pondělí 14. května.

Vzhledem k chladnému počasí posledních dní a poklesu průměrných denních venkovních teplot pod třináct stupňů Celsia, byla splněna podmínka stanovená vyhláškou pro vytápění a Teplárny Brno proto obnovují dodávky tepla k vytápění. Podle dlouhodobé předpovědi počasí nelze očekávat zvýšení teploty. „Vypadá to, že sobotním dnem skončilo krátkodobé období takzvaně jarně-letního počasí a dle vývoje teplot se nepředpokládá oteplení. Požádal jsem tedy o přípravu k opětovnému obnovení dodávek tepla k vytápění od pondělí 14.5.2012,“ objasnil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták.

Teplárny Brno přerušily dodávky tepla s ohledem na výrazné oteplení a zvýšení průměrných denních venkovních teplot v sobotu 28. dubna. Vyhláška, která stanovuje pravidla pro vytápění, uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace