Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno začaly topit

23. 09. 2014

Do brněnských radiátorů začalo letošní první podzimní den, 23. září 2014, opět proudit teplo. Teplárny Brno zahájily dodávky tak jako každoročně s ohledem na vývoj počasí i jeho prognózu pro následující období. „Vzhledem k ochlazení v posledních dnech a nepříliš příznivé předpovědi jsme se rozhodli začít s vytápěním. Zahájení dodávek jsme konzultovali také s našimi většími odběrateli, především se zástupci bytových družstev, kteří rozhodnutí uvítali,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon. Nadále bude výkon teplárenských zdrojů regulován podle vývoje venkovních teplot a požadavků odběratelů.

Zahájit vytápění domácností, firem a institucí jsou teplárny připraveny od 1. září, kdy podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR začíná otopné období. V této době jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

Teplárny Brno doporučují odběratelům překontrolovat si svá zařízení ústředního topení, zda nejsou uzavřeny ventily. „Pokud jste napojeni na systém centrálního zásobování teplem a ve vašem objektu by byly zjištěny nějaké problémy s dodávkami tepla, prosím kontaktujte dispečink Tepláren Brno (545 161 545),“ upřesnil provozní ředitel Tomislav Šmíd.

V září jako letos začaly teplárny zásobovat brněnské domácnosti také v předchozí topné sezoně. Vloni však odstartovaly dodávky tepla 18. září, letos je to tedy o 5 dní později. Pokud by došlo v dalších dnech k nárůstu teplot, přistoupí Teplárny Brno k přerušení dodávek.

 

Kontakt:

Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.

GSM: +420 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz
www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace