Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.cz



Tiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno drží cenu tepla

30. 10. 2015

Cena tepla v Brně se pro topnou sezonu 2015/2016 nemění. Se zvýšením ceny pro brněnské domácnosti a obchodní partnery nepočítají Teplárny Brno po celý příští rok. Cena tepla pro rok 2016 tak zůstává zákazníkům, kteří odebírají teplo z výměníkových stanic a plynových kotelen Tepláren Brno, zachována na stejné úrovni již pátým rokem a činí průměrně 580 Kč/GJ bez DPH.

„Odvětví energetiky prochází obdobím velkých změn, které se projevují hned v několika oblastech souběžně – vývoj cen komodit, vývoj technologií, posilování využití obnovitelných zdrojů. Vedle toho významně ovlivňuje hospodaření společností v teplárenství také vývoj klimatu, který je třeba zohledňovat,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA. „Jsem rád, že se Teplárnám Brno podařilo a stále daří na všechny tyto změny a výkyvy reagovat a díky procesům spojenými s vnitřními úsporami nezvyšovat cenu tepla. Její stabilizace byla a zůstává naším strategickým cílem i do dalšího období,“ doplnil Petr Fajmon.

Dlouhodobě stabilizovat cenu se daří Teplárnám Brno především díky řadě úsporných opatření, modernizaci a využívání špičkových technologií. V kapitole provozních nákladů se společnosti podařilo vyjednat lepší podmínky na generální opravu turbíny na provozu Červený mlýn, což ve finančním vyjádření znamená očekávanou úsporu 18 milionů korun. Stabilizaci ceny umožňuje i pokračující výměna parovodů za horkovody, která znamená minimalizaci tepelných ztrát, i vyšší využití dodávek tepla ze společnosti SAKO, a.s.

Plánovaný provozní hospodářský výsledek na fiskální rok 2015/2016 společnost Teplárny Brno očekává ve výši 50 milionů korun, což je úroveň odpovídající průměru minulých let.

 

Kontakt:

Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.

GSM: 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz

www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace