Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno se nastěhovaly do Galerie Vaňkovka

09. 10. 2015

Teplo do Brna přišlo z New Yorku. Právě tam se totiž počátkem minulého století nechal inspirovat pokročilou technologií profesor brněnské techniky Vladimír List, jehož zásluhou zahájila 4. prosince 1930 svůj provoz teplárna na Špitálce. Začala se psát historie brněnského teplárenství a tím i společnosti Teplárny Brno. Její minulost, ale především přítomnost a vize do budoucna při příležitosti 85. výročí představuje od 9. října výstava v Galerii Vaňkovka.

„Za těch pětaosmdesát let se sice proměnilo takřka vše, ale jedno zůstává stejné: Teplárny stále drží krok s dobou, vytvářejí trendy a neustále instalují ty nejpokročilejší technologie. Naši špičkoví odborníci spolupracují s předními firmami i vědci z Vysokého učení technického, a to vše s jediným cílem: Dodávat Brňanům komfortní teplo za přijatelné ceny, které již pátým rokem zůstávají na stejné úrovni,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA.

Jednotlivé výstavní panely proto připomínají nejen počátky teplárenství v Brně, ale i současnou podobu zdrojů zásobujících Brno teplem, včetně nejmodernějšího Červeného mlýna, patřícího mezi evropskou špičku. Nechybí ani podrobnosti k vůbec nejnáročnějšímu projektu v dějinách Tepláren Brno, kterým je výměna parovodních rozvodů za horkovody rozplánována do let 2010 až 2020. „Za letošní rok jsme nahradili dalších zhruba 5 km, přičemž každý nahrazený kilometr parovodního potrubí přináší snížení emisí o zhruba 336 tun CO2,“ doplnil generální ředitel. Návštěvníci si přečtou také podrobnosti o kombinované výrobě elektřiny a tepla, která je ekologická (nahrazuje výrobu elektřiny z uhlí) a ekonomická. Část výstavy představuje i strategii společnosti pro další období a plánované projekty, které umožní topit úsporněji a tudíž levněji. Zájemci se také dozvědí, že teplárny Brno pravidelně podporují brněnské nemocnice i další potřebné organizace, jako jsou Sdružení SOS vesniček, Armáda spásy či Hospic sv. Alžběty.

Výstava je jednou z prvních akcí, kterou Teplárny Brno ke svému výročí připravily. Význam společnosti, která zásobuje více než 90 tisíc brněnských domácností, bude připomínat také například speciálně upravená tramvaj projíždějící městem, na Brňany čeká originální road show i tipovací soutěž o zajímavé ceny.
Výstava bude v Galerii Vaňkovka instalována do 23. října.

 

Kontakt:

Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.

GSM: 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz
www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace