Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno budou spolupracovat s Vysokým učením technickým

08. 03. 2013

Teplárny Brno a Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci. Vedle výzkumné činnosti nabídnou vysokoškolští odborníci a studenti teplárnám především poradenství v oblastech prognózy prodeje tepla, řízení a provozování zdrojů, či provozní optimalizace. Vysoká škola bude pak těžit ze zapojení studentů přímo do praxe a do řešení konkrétních problémů.

„Teplárny Brno vždy patřily ve svém oboru v České republice k nejmodernějším a nejpokrokovějším. Abychom se však udrželi na špici, musíme hledat inovace a pokroková řešení. Proto jsme se rozhodli právě pro spolupráci s VUT v Brně,“ uvedl Petr Fajmon, generální ředitel Tepláren Brno. „Pro naše studenty a odborníky je to velká příležitost, jak využít všechny získané znalosti v praxi. Takovou možnost velmi vítáme a věříme, že přinese oběma stranám mnoho nových poznatků a zajímavých, inovativních řešení,“ doplnil Zdeněk Skála, ředitel Energetického ústavu VUT v Brně.

Teplárenští experti budou působit na VUT v roli externích pedagogů, recenzentů bakalářských, diplomových či disertačních prací nebo v roli odborných a poradních orgánů fakulty. „Naši zaměstnanci budou vytvářet příležitosti pro odborné praxe studentů stejně jako vytypovávat nabídky uplatnění pro absolventy. Spolupráce se rozvine také na poli samotné výuky: teplárenští odborníci budou začleňovat požadavky praxe do výuky dohodnutých předmětů na FSI VUT v Brně, v případě zájmu zajistíme pro studenty přednášky specialistů z vybraných oborů a pomůžeme i se zadáváním témat z odborné praxe pro studentské práce,“ upřesnila mluvčí tepláren Michaela Gáliková.

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně se zase v memorandu zavázala, že bude podporovat transfer nových poznatků v oborech společného zájmu do průmyslové praxe a bude spolupracovat na společných projektech výzkumu a vývoje.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace