Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny opět obhájily titul Bezpečný podnik

23. 05. 2016

Rekordmanem mezi tuzemskými firmami se staly Teplárny Brno. Již pošesté se jim totiž letos podařilo uspět při náročném auditu a získat osvědčení Bezpečný podnik.

Splnění všech požadavků tohoto programu naplňuje zásady dát při řízení právního subjektu stejnou prioritu jak hlediskům ekonomickým, tak i bezpečnosti práce, ochraně zdraví a ochraně životního prostředí. Výsledkem je maximální odstranění rizik a minimum pracovních úrazů. „Za zajištěním dodávek komfortního tepla pro město Brno stojí provoz náročných technologií, takže je logické, že bezpečnost práce a ochrana zdraví našich zaměstnanců pro nás je prioritou. Správně nastavená pravidla bezpečnosti jsou předpokladem pro to, aby se zaměstnanec vrátil domů zdravý. O to více mě těší, že se nám podařilo opět uspět,“ uvedl generální ředitel TB Ing. Petr Fajmon, MBA.

„Odpovědný postoj těchto společností je příslibem potřebných a prospěšných změn k prevenci rizik a k ochraně zaměstnanců. Neustálé zlepšování, které je jedním z požadavků programu, pomáhá docílit vyšší úrovně správné praxe v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, a proto budeme program podporovat i nadále,“ uvedl náměstek pro řízení sekce zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek MPSV Jiří Vaňásek. Ten společně s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem předal v Opavě osvědčení zástupcům vítězných společností.

Program vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Státním úřadem inspekce práce. Smyslem je vést společnosti k tomu, aby zvyšovaly úroveň ochrany zdraví svých zaměstnanců, ale také aby posilovaly svoje vlastní vědomí odpovědnosti. V České republice se v současné době prokazuje platným osvědčením celkem 82 společností, které přispívají zavedením a důsledným uplatňováním systémového pojetí řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ke snižování pracovní úrazovosti i nemocnosti zaměstnanců.

 

Kontakt:

Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.

GSM: 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz

www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace