Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno přerušují dodávky tepla nejdříve za poslední tři roky

23. 04. 2013

Průběh letošní topné sezóny připomínal teplotní houpačku. Ještě na začátku dubna ležel v moravské metropoli sníh a v druhé polovině měsíce už přerušují Teplárny Brno vytápění. Letos je to nejdříve za poslední tři roky. K odstavení soustavy dojde ve středu 24.4. v dopoledních hodinách.

Vzhledem k tomu, že výrazně vzrostly venkovní teploty a tím i tzv. průměrná denní teplota venkovního vzduchu, byla splněna podmínka stanovená vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb., která stanovuje pravidla pro vytápění. Vyhláška uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty.

„Pro další období se nepočítá s poklesem teplot, proto přerušujeme dodávky tepla pro vytápění z námi provozovaných tepelných zdrojů,“ vysvětlil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták. Teplárny Brno však budou i nadále sledovat vývoj venkovních teplot a dle požadavků odběratelů řídit provoz svých tepelných zdrojů. V loňském roce se dodávky tepla poprvé přerušovaly 28. dubna, poté se kvůli razantnímu poklesu teplot opět dodávky tepla v polovině května obnovily a po týdnu došlo k přerušení a definitivnímu ukončení vytápění.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace