Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Na požádání budeme topit déle

30. 05. 2013

Oficiální topná sezóna končí v pátek 31. května, přesto budou Teplárny Brno vzhledem k současným nízkým teplotám topit déle. Meteorologové předpovídají pro následující dny velmi chladné počasí s průměrnými teplotami pod 13 stupňů Celsia, a proto mohou odběratelé, kteří nemají vlastní předávací stanici v domě, o další vytápění teplárnu sami požádat.

„Vzhledem k tomu, že prognóza počasí pro první červnový víkend předpovídá velmi chladné dny, oslovili jsme naše největší odběratele, zda chtějí ponechat dodávku tepla pro vytápění i o tomto víkendu,“ vysvětlil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták. Odběratelé, kteří nemají předávací stanicí přímo v domě, mohou podle vyhlášky písemně požádat teplárnu od 1. června o vytápění.

Požadavky odběratelů se různí. Například velká bytová družstva jako Mír, Družba nebo Průkopník zažádala o ponechání dodávek tepla do svých objektů. Naproti tomu družstva Máj nebo Nový Domov navzdory počasí s odběry tepla končí v pátek. K ukončení dodávek tepla tedy přistupují Teplárny Brno individuálně. V dodávkách tepla mohou pokračovat v případě souhlasu nejméně dvou třetin konečných spotřebitelů (pokud to připouští technické a zásobovací podmínky). „Pokud jste napojeni na systém centrálního zásobování teplem a ve vašem objektu by byly zjištěny nějaké problémy s dodávkami tepla, prosím kontaktujte nás na nonstop dispečinku na čísle 545 161 545,“ vyzývá odběratele Šesták.

Začátek a konec otopného období (topné sezóny) stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb., podle které otopné období začíná 1. září a končí 31. května, nebo pokud teplota vystoupí nad 13 °C ve dvou po sobě jdoucích dnech. Průměrná denní teplota venkovního vzduchu se vypočítá ze součtu teplot v 7, 14 a dvakrát v 21 hodin.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace