Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno zahajují topnou sezónu

19. 09. 2013

Do brněnských radiátorů začne od středy proudit teplo. S ohledem na výrazné ochlazení a pokles průměrných denních venkovních teplot zahájí Teplárny Brno ve středu 18. 9. dodávky tepla. Výkon zdrojů bude regulován podle vývoje venkovních teplot a požadavků odběratelů.

Dodávky tepla obnoví Teplárny Brno o tři dny dříve než v loňském roce. „Navzdory původním předpovědím meteorologů jsou zářijové teploty podprůměrné a ochlazení má být dlouhodobější, proto je nutné, zahájit vytápění,“ vysvětlil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták. Zahájit vytápění domácností, firem a institucí jsou teplárny připraveny od 1. září, kdy podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná otopné období. V této době jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

Doporučujeme odběratelům překontrolovat si svá zařízení rozvodů ústředního topení, zda nejsou uzavřeny ventily, případně zda nejsou některé systémy vypuštěny. „Pokud jste napojeni na systém centrálního zásobování teplem a ve vašem objektu by byly zjištěny nějaké problémy s dodávkami tepla, prosím kontaktujte nás na nonstop dispečinku na čísle 545 161 545,“ vyzývá odběratele Šesták.

Minulou topnou sezónu zahájily Teplárny Brno 21. září, ale již po pěti dnech, kvůli výraznému oteplení, dodávky přerušily. Pokud by došlo v dalších dnech k nárůstu teplot, přistoupíme k opětovnému přerušení dodávek tepla pro vytápění.

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace