Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Studenti středních odborných škol z Jihomoravského kraje získají praxi v brněnsých teplárnách

03. 04. 2017

Exkurze do provozů, stáže či větší zapojení odborníků z praxe při organizování soutěže Energetická stavba roku Jihomoravského kraje. Tyto a další konkrétní kroky zahrnuje Memorandum o spolupráci v oblastech energetiky a technického zařízení budov, které podepsali koncem března představitelé Jihomoravského kraje, Tepláren Brno,a.s., a občanského sdružení Asociace odborných velkoobchodů a výrobců technických zařízení budov.

Společným cílem je ve vzájemné součinnosti více propojit zkušenosti a znalosti odborníků v oblastech souvisejících s výrobou, distribucí a využitím tepelné energie v rámci kraje. „Především bychom se rádi zaměřili na zkvalitnění středního vzdělání. Studentům proto hodláme nabízet takové možnosti pro praxi, jejichž zajištění přímo na škole není možné například kvůli nákladnosti nebo nedostupnosti některých technologií. Počítáme také se zapojením našich zkušených pracovníků přímo do výuky specializovaných předmětů,“ upřesnil generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA.

Na vybraných provozech Tepláren Brno by se tak středoškoláci mohli podobně seznamovat například s procesem přechodu z páry na technologicky modernější a úspornější dodávku tepla v horké vodě či s fungováním havarijní služby. Podnikatelé sdruženi v Asociaci zajistí zase například stáže na trenažérech tepelných zařízení nebo umožní zájemcům bližší seznámení se solárními systémy. „V budoucnosti zvažujeme také možnost přidělení stipendií vybraným žákům i zajištění placených brigád pro studenty přímo v některém z teplárenských provozů. Zájem mladých by měly podnítit také dny otevřených dveří, které chceme pořádat speciálně pro žáky a jejich rodiče,“ doplnil předseda představenstva Tepláren Brno Mgr. Petr Hladík.

Jihomoravský kraj zajistí koordinaci jednotlivých aktivit z pozice zřizovatele středních škol prostřednictvím Centra odborného vzdělávání pro stavebnictví.

 

Kontakt:
Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.
GSM: 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz
www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace