Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno vybudují veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

25. 04. 2018

Tisková zpráva Magistrátu města Brna, vydáno 24. dubna 2018

Počátkem letošního roku se Rada města Brna seznámila s Koncepcí elektromobility ve městě Brně. V návaznosti na to dnes vydalo vedení města coby akcionář pokyn představenstvu Tepláren Brno, a. s., aby zajistilo instalaci veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Řidiči by je mohli poprvé využít už v příštím roce.

V rámci pilotního projektu vzniknou celkem čtyři rychlodobíjecí stanice. Jejich investorem a provozovatelem budou Teplárny Brno.

Tři stanice vyrostou v blízkosti nebo v areálech velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno (Červený mlýn, Staré Brno, Špitálka). Všechny tyto provozy splňují základní předpoklady pro instalaci rychlodobíjecí stanice:

„Další stanice se plánuje u obchodního centra. Nyní se bude hodnotit, které z center předvybraných v rámci Koncepce elektromobility je pro zbudování stanice nejvhodnější. Rozhodovat se bude mezi Globusem, Avionem, Olympií a Vaňkovkou,“ doplnil první náměstek primátora a zároveň předseda představenstva Tepláren Brno Petr Hladík. Rozhodujícími kritérii bude největší hustota dopravy, blízkost silného distribučního uzlu elektrické energie a také výsledky jednání v otázce majetkoprávních vztahů.

Podle předběžného časového harmonogramu bude zkušební provoz zahájen druhé polovině roku 2019. Finální časový harmonogram a celkové investiční náklady stanoví až vyhotovená projektová realizační dokumentace. Její dokončení se předpokládá letos v září.

Orientačně lze počítat s nákladem cca 1 milionu korun na výstavbu jedné stanice.

 

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace