Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czProjekt Pára x Horká voda

Konec století páry v Brně!

V roce 2010 jsme odstartovali projekt výměny zastaralých parovodů za moderní a úspornější horkovody. Celková rekonstrukce představuje přepojení 671 odběrných míst z páry na horkou vodu a výměnu přibližně 66 km parovodů za horkovody. Do historie Tepláren Brno se tak "PÁRA x HORKÁ VODA" zapíše jako jeden z našich nejrozsáhlejších projektů.

Proč horká voda?

S ohledem na snižující se spotřebu tepla, která je dána jak využitím moderních úsporných technologií, tak i šetrným chováním samotných odběratelů, jsou původní parovody předimenzované. Na současné potřeby našich odběratelů reagujeme mimo jiné právě postupnou modernizací rozvodné sítě, kterou docílíme zvýšení efektivity celého systému SZTE.
Hlavním cílem celého projektu je snížení ztrát v distribuční soustavě a výměníkových stanicích. Naší misí je do roku 2023 v Brně provozovat čistě horkovodní tepelnou síť. Vytvoříme tak technologicky vyspělý a spolehlivý systém dodávky tepla pro Brno 21. století.

Důležité informace o probíhajících rekonstrukcích

Rekonstrukce probíhají každoročně v několika etapách. Již při koordinaci a plánování děláme vše proto, aby omezení v dotčených oblastech byla minimalizována, a aby práce byly provedeny v co nejkratším termínu. Přehled etap najdete níže pod článkem a také v sekcích Odstávky a Výkopové práce. Pro případ Vašich dotazů jsou vždy uvedeny kontakty na naše projektové manažery.

Přínosy modernizace

Do letošního roku bylo z páry na horkou vodu v Brně přepojeno 482 odběrných míst, před sebou jich k přepojení máme ještě 173. Z celkových 66 km jsme již nahradili trasu dlouhou 47,8 km. Horká voda tak nyní hřeje již více než 90 % brněnských domácností, které využívají výhody centrálního zásobování teplem.

Jak to funguje?

STÁVAJÍCÍ PARNÍ VÝMĚNÍKOVÉ STANICE

MODERNÍ HORKOVODNÍ VÝMĚNÍKOVÉ STANICE

(Schémata je možné kliknutím zvětšit.)

 

Podpora pro naše zákazníky - realizace na klíč

Všem zákazníkům nabízíme maximální podporu při zajištění rekonstrukce jejich tepelných zařízení. Naši projektanti mají dostatek zkušeností z etap uplynulých let a na základě provedených analýz jsou schopni navrhnout nejvhodnější řešení pro napojení každého z objektů na horkou vodu. Nabízíme zajištění rekonstrukce zařízení a v případě zájmu je převezmeme do správy. Nejkomfortnějším řešením pro naše zákazníky je pak dodání předávacích stanic takzvaně "na klíč", s možností financování rekonstrukce z prostředků Tepláren Brno.

 

>> Zpět na Projekty 


PŘEHLED REALIZOVANÝCH ETAP:

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2020

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2019

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2018

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2017

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2016

Rekonstrukce Pára x Horká voda 2015

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace