Odstávky a výkopové práce:

Menu

Nonstop havarijní služba: 545 161 545

Ústředna: 545 161 111

mail@teplarny.czTiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

Teplárny Brno získaly ocenění v soutěži Národní ceny kvality

01. 12. 2017

Národní cenu kvality v programu Start Plus - Úspěšná firma získaly Teplárny Brno. Staly se tak první stoprocentně městskou společností vůbec, jíž se podařilo uspět v této prestižní soutěži, která je jako jediná v České republice pořádaná podle mezinárodně platných pravidel. Slavnostní vyhlášení cen se uskutečnilo v úterý 28. listopadu 2017 ve Španělském sále Pražského hradu.

„Pokud je mi známo, Národní cenu kvality dosud nezískala ani žádná jiná tuzemská teplárenská společnost, proto doufám, že tento úspěch posílí naši dobrou image jak u našich odběratelů, tak u odborné veřejnosti,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Ing. Petr Fajmon, MBA.

Národní ceny kvality jsou v České republice udělovány již od roku 1995 a významně se liší od ostatních podobných ocenění. V jejich hodnocení je totiž využíván Model Excelence vytvořený Evropskou nadací pro management kvality (EFQM), který dokáže objektivně porovnat jednotlivé firmy bez ohledu na velikost a oblast podnikání. Ocenění potvrzuje, že procesy v oblasti strategického řízení jsou ve společnosti dobře nastaveny a je možné přizpůsobovat se příležitostem na trhu i eliminovat případné hrozby. Kromě toho zjištěné ukazatele současně ukazují cestu k dalšímu zlepšování. Národní ceny kvality jsou udělovány ve více než osmdesáti zemích světa.

Společnost přihlášená do soutěže předkládá komisi tzv. sebehodnotící zprávu, která obsahuje kapitoly o její strategii, o řízení v oblasti strategického, finančního a personálního managementu, zákaznického přístupu i vnímání společnosti okolím. Zprávu pak musí zástupci vrcholového vedení společnosti a zpracovatelé zprávy obhájit před odbornou komisí. „Při obhajobě našeho hodnocení, které se uskutečnilo koncem září přímo v Teplárnách Brno, ocenila hodnotící komise zejména náš přístup k zákazníkům. Z toho mám dvojnásobnou radost, protože všechny naše kroky směřují k tomu, abychom jim dodávali spolehlivé a komfortní teplo v přijatelné ceně,“ doplnil generální ředitel Ing. Petr Fajmon, MBA.

Městská akciová společnost teplárny Brno je čtvrtou největší teplárenskou společností v ČR a stabilně zásobuje teplem zhruba 4000 odběrných míst v Brně. Mezi odběrateli jsou například AZ Tower, Masarykův onkologický ústav či vila Tugendhat a bezmála 95 tisíc domácností.

 

Kontakt:

Ing. Renata Diatková
Vedoucí sekretariátu generálního ředitele
Teplárny Brno, a.s.

GSM: 724 430 587
e-mail: diatkova@teplarny.cz
www.teplarny.cz

Tisková zpráva

Máte zájem o aktuální informace?

Napište prosím číslo dva:

brno nckcr iso-27001 iso-9001 iso-14001 iso-50001
ohsas_18001 bp Teplárenského sdružení ČR šalina
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace